Kaatuuko Villapallot? Viikkariturnaus la 14.2. JYK:lla klo 9.30-18.30
Alue+VLCJulkaistu: 08.02.2026 12.53

Kaatuuko Villapallot? Viikkariturnaus la 14.2. JYK:lla klo 9.30-18.30

Naisten viikkariturnaus pelataan JYK:lla Järvenpäässä ystävänpäivänä 14.2.26 klo 9.30-18.30.

Luvassa on hikeä, taistelua kentällä pisteistä ja liikunnan riemua.
Lapsille tulossa n. 30 min oma liikuntahetki aamu- ja iltapäivän turnaukseen, josta infotaan lähempänä. Jos lentis kiinnostaa, niin tule moikkaamaan Blues Volleyn seura-aktiiveja. Kahvio palvelee koko turnauksen ajan ☕️😊

Blues Volleyn Villapallot on pelannut 8 viikkariturnausta. On pelattu, jaettu arjen iloja ja murheita. Ratkottu yhdessä haasteet. Vettä kengässä on ollut kauden mieleen painuvin tapahtuma! Joka turnauksessa on ollut eri kokoonpano ja päivän aikana on löytynyt yhteinen sävel pelata ja kivaa on ollut.

Eilen pelattiin Hyvinkäällä 5 nykyisen tai entisen bluesilaisen kanssa vahvistettuna vanhan ykkössarjan pelikaverilla ja hänen kaverilla. Ilman passaria oltiin liikenteessä. Silti peli oli selkeää, tehokasta ja kevyttä. Sijoitus 1. Viikkarit on kivoja juuri niiden rentouden vuoksi. Turnauksen pelit on reiluja ja pelejä on useita. Viikon päästä lauantaina joukkueessa pelaa nykyisiä ja vanhoja bluesilaisia. Jännää ketä tällä kertaa saadaan mukaan!

Blues Volleylla on viikkarin lisäksi naistoimintaa,leidilentis, alue- ja paikallissarja. Sekalentiksessä on myös naisia ja se on uutta harrastajien toiveesta aloitettua toimintaa. Harrastajamäärän kasvun vuoksi Blues Volley etsii valmentajia aikuisten joukkueille. Jos kiinnostut, niin laitathan viestiä ->
https://www.bluesvolley.com/lomakkeet/662/ota-yhteytta